A jelek szerint a milliós nézőtáborral rendelkező angol-amerikai vloggerek mind(?) kaptak a nagy hivatalos bemutató napjára a DJI-tól egy-egy teszt példányt. Így már az sem olyan nagy csoda, hogy mire bejelentették az új drónt, addigra tele volt a net a pletykákkal és kiszivárgott termékfotókkal, specifikációkkal. De a technika világában ez már csak így szokás az utóbbi időben. Nem nagyon maradnak igazi meglepetések az éles bejelentésekre.
Lássuk hát, hogy milyen tapasztalatokkal gazdagodtak a YouTube sztárok!
Néhány dolog, ami a videókból jól látszik és talán a bejelentésből nem derült ki mindenki számára:
- A távirányító joystickjeit ki lehet csavarni, hogy kisebb helyen, könnyebben elférjen a távirányító a zsebünkben, vagy csomagunkban. A csobagban tartalék karokat is adnak, hogy az esetleg elveszőt könnyebb legyen pótolni.
- Sokan kifogásolták, hogy a Sparkhoz nem tartozik gimbal/kamera védő, ezt külön kell beszerezni. A MavicAirhez van gyárilag, akárcsak propellervédő keret is.
- A propellereket nem kell/lehet behajtani, mint a Mavic Pro esetében. Elég csak a mororokat tartó karokat behajtani és már el is lehet tenni az egész drónt.
- A bekapcsoló gomb a drón aljára került. Az USB csatlakozó és a memóriakártya aljzat a gép orrán hátulján, a két hátsó akadály érzékelő kamera között fölött található.
- A távirányító és a drón is USB-C csatlakozót kapott, ami az egyre jobban terjedő új csatlakozó szabvány.
- Ha leszállás után fejjel lefelé fordítjuk a drónt, akkor kikapcsolnak a rotorok.
- Kézjelekkel és gesztusokkal minden eddigi drónnál könnyebben irányítható és nagyon jól boldogul a különféle terepakadályokkal is. Így nem szükséges a távirányító használata a drón irányításához.
Egyelőre megválaszolatlanul maradt kérdéseket vetnek fel:
- Vajon milyen is igazából a drón képminősége, különféle részletgazdag terep mintézatok hogyan néznek ki más drónokkal össehasonlításban (néhány összehasonlítás már született, de még bőven van mit kipróbálni).
- Különösen az éjszakai és gyenge fénynél készült felvételek hiányoznak egyelőre. A legtöbb vlogger napsütésben, tengerparton, vagy jégfalak közt próbálgatta.
- Kérdés, hogy milyen az élőkép, videó minőség, a távirányító hatótávolsága és a jel stabilitás, mivel a Mavic Air csak WiFi kapcsolatot képes használni a gép és a távirányító között, a Mavic Pro és Phantom gépek OccuSnc rádió kapcsolata helyett.
- Hogyan viseli vajon az új drón a WiFi és egyéb rádió interferenciákat.
- Vajon megéri-e megvenni, vagy sem? (Erre persze egyénileg eltérő lehet, hogy ki mit válaszol.)
Nézzük a vloggerek tesztvideóit:
--
Tetszett? Kövess minket!